LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Z okazji Dnia Dziecka Burmistrz Brus Witold Ossowski, Centrum Kultury i Biblioteki oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brusach zaprosili dzieci i młodzież z miasta i gminy Brusy wraz z rodzinami na piknik profilaktyczny pn. „Nasz kolorowy trzeźwy świat”. Impreza odbyła się 8 czerwca br. na stadionie miejskim w Brusach.

Atrakcji jak co roku nie brakowało! Na scenie zaprezentowali się między innymi wychowankowie Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach: zespół „Dźwięczne Nutki”, Młodzieżowy Zespół Muzyczny oraz Karolina Literska, grająca na gitarze klasycznej (opiekun: Agnieszka Mrozek – Gliszczyńska), grupa rytmiczna oraz „Mini Orkiestra” (opiekun: Anna Stoltmann), grupa tańca narodowego oraz grupy: „Purtki”, „Dzötczci”, „Gwiżdże” oraz „Krëbane” (opiekun: Katarzyna Kamrowska), a także Orkiestra Dęta pod przewodnictwem Arkadiusza Prieby, zespół akordeonowy pod opieką Mirosława Stoltmanna oraz grupa tańca nowoczesnego, którą w bruskim centrum  kultury prowadzi Dominika Kołodziej. Ponadto przed publicznością wystąpiły „Skrzaty”, „Zuchy” i „Muchomorki” z Przedszkola Nr 1 w Brusach oraz „Słoneczka” i „Promyki” z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach. Opiekunkami grup przedszkolnych były: Katarzyna Kamrowska i Anna Stoltmann. Dodatkowo uczestnicy imprezy bawili się wraz z Klaunami Kulkami, którzy przygotowali różnorodne interaktywne zabawy dla dzieci, m.in. puszczanie baniek. Przerwy w występach urozmaicono quizami i konkursami dla publiczności, a jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół „YCHTIS” z Kęsowa.

"Dźwięczne Nutki"

Rytmika z CKiB

Grupa tańca narodowego

 "Skrzaty" 

"Purtki"

Mini Orkiestra

"Słoneczka"

"Promyki"

"Zuchy"

"Muchomorki"

"Dzôtczi"

Taniec nowoczesny

Interaktywne zabawy z Klaunami Kulkami


Karolina Literska

"Gwiżdże"

"Krëbane"

Orkiestra Dęta

Młodzieżowy Zespół Muzyczny

Zespół akordeonowy

Zespół "Ychtis" z Kęsowa

Podczas imprezy rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pod nazwą „NASZ KOLOROWY TRZEŹWY ŚWIAT - bez narkotyków i dopalaczy!” Na konkurs wpłynęły łącznie 103 prace z 10 placówek szkolnych gminy Brusy. Jury w składzie: Renata Goebel (CKB Brusy), Mieczysław Spierewka (GKRPA Brusy), Marek Zblewski (GKRPA Brusy),  oraz Marcin Piekarski (UM Brusy) nagrodziła 18 prac. Wyniki konkursu.

Wystawa prac konkursowych "Nasz kolorowy trzeźwy świat" - bez narkotyków i dopalaczy!

W trakcie imprezy, na kompleksie boisk „Moje Boisko Orlik 2012” odbył się także Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Brus. Najlepszymi piłkarzami w poszczególnych kategoriach okazali się:

·        kat. dziewczęta (roczniki 2001 i młodsze)

I miejsce – SP Lubnia 1

II miejsce – SP Lubnia 2

III miejsce – SP Brusy 1

IV miejsce – SP Brusy 2

V miejsce – Perła Czyczkowy

Najlepszy bramkarz – Dominika Went

Najlepszy strzelec -  Klaudia Zygmańska

·        kat. chłopcy – roczniki 2007 i młodsi

I miejsce –  Polska

II miejsce – Real

III miejsce – Bayern

Najlepszy bramkarz – Nikodem Karnowski

Najlepszy strzelec -  Paweł Karnowski

·        kat. chłopcy – roczniki 2004-2006

I miejsce –  FC Brusy

II miejsce – FC Gacnik

III miejsce – Salos

IV – Real

Najlepszy bramkarz – Paweł Piechowski

Najlepszy strzelec -  Beniamin Cysewski

·        kat. chłopcy – roczniki 2001-2003

I miejsce –  OMKS Orlik

II miejsce – Smurffy

III miejsce – Bączki

IV – FC Peka

Najlepszy bramkarz – Bartosz Dolny

Najlepszy strzelec -  Jakub Szczepański


W tym dniu nie brakowało atrakcji zarówno na scenie jak i poza jej deskami. Dzieci korzystały z malowania twarzy, kul wodnych, różnorodnych dmuchanych zjeżdżalni, dmuchanego placu zabaw „Jungle” oraz suchego basenu. Ponadto skakały na trampolinie, jeździły ciuchcią i kręciły się na karuzeli łańcuchowej. Dodatkowo dzieci zabawiał teatr „Niepokorny” z Chojnickiego Domu Kultury oraz maskotka Miasta i Gminy – grzybek Brusek. To wszystko odbywało się na górnej płycie stadionu, na dolnej natomiast dzieci mogły skorzystać z przejazdów psim zaprzęgiem, a także obejrzeć pokaz w wykonaniu Klubu Sportowego Psich Zaprzęgów „Szara Wilczyca” z Brus. Każda z wyżej wymienionych atrakcji była bezpłatna, a dodatkowo rodzice mogli zakupić swoim pociechom popcorn, watę cukrową, baloniki lub ufundować przejażdżkę konno.

Malowanie twarzy - Koło plastyczno- dekoratorskie "Projekt"
Opracowanie: UM w Brusach

Foto: CKiB w Brusach


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011