LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

W piątek 23 maja 2014 roku w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach nagrodzono 36 laureatów XIV Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.


Na konkurs napłynęło 335 prac plastycznych z 20 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego. Prace wybierało specjalnie powołane jury, które dokonało oceny w pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz 16 - 20 lat oraz w dwóch kategoriach wykonawczych: rysunek i malarstwo. W rezultacie przyznano 8 nagród pierwszych, 9 drugich,  7 nagród trzecich, 10 wyróżnień oraz 2 nagrody specjalne dla wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku.  

Justynka Pesta z Ośrodka Kultury w Rytlu

Andżelika Etmańska z ZSP nr 3 w Kościerzynie


Licznymi nagrodami i wyróżnieniami mogą się pochwalić wychowankowie z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie oraz uczniowie szkół w Kościerzynie, Słupsku i Czersku.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy a opiekunowie plastyczni podziękowania za udział i przygotowanie dzieci i młodzieży do XIV Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”.

Uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej i wręczenia nagród towarzyszyły występy wychowanków pani Agnieszki Mrozek Gliszczyńskiej i pani Anny Stoltmann. Publiczność wysłuchała trzech utworów w wykonaniu „Gitarowej orkiestry”: „Jesteśmy piękni”, „Melodia”  oraz „Menuet”. Solo na gitarze zagrała Weronika Zblewska, a na fortepianie Natalie Sikorska. Natomiast na zakończenie zaprezentował się duet: Julia Stoltmann i Adrianna Ziółtkowska, w utworze „Smutna opowieść” Marii Klechniowskiej na flet i fortepian.

"Gitarowa orkiestra"

Weronika Zblewska

Pani Anna Stoltmann z uczenicą Natalie Sikorską

Julia Stoltmann

Laureatki z Przedszkola nr 1 w Brusach: Basia Bielińska, Julia Neubauer i Magda Warsińska

Laureaci XIV Pomorskiego Konkursu Plastycznego "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta"

Wyniki konkursu plastycznego

Prezentacja nagrodzonych prac plastycznych

Więcej zdjęć na facebooku CKiB w Brusach


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011