LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W czwartek 15 maja szlakiem Kaszubskiej Marszruty odbył się „Nordic walking z biblioteką” - niecodzienne spotkanie przyjaciół biblioteki i bibliotekarzy.

W całej Polsce zwiększa swój zasięg akcja Odjazdowy Bibliotekarz, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

W naszej gminie bibliotekarze podjęli inną akcję – wspólnego „bycia” razem poprzez aktywne uczestnictwo w spacerze z kijkami tzw. nordic walking. Akcja „Nordic walking z biblioteką” rozpoczęła się o godzinie 15.00 przed biblioteką w Brusach oraz przed filią biblioteczną w Męcikale. Z uczestniczkami z Męcikała szła Kamila Breska, natomiast uczestników z Brus prowadzili Halina Szczepańska i Mirosław Stoltmann.  Wspólny piknik w lesie zorganizowano w połowie trasy.

Ilość uczestników naszego spotkania przerosła wyobrażenia bibliotekarzy – oczywiście z bardzo pozytywnym skutkiem. Cieszy nas fakt, że jest tylu przyjaciół biblioteki o podobnych pasjach, którzy wyrażają chęć bycia wspólnie z nami bibliotekarzami. Łącznie w majowym spacerze uczestniczyło ponad 40 osób.

Akcja w Brusach podobała się uczestnikom i wyrazili chęć dalszych takich spotkań w przyszłości. Bibliotekarze dziękują wszystkim czytelnikikom, przyjaciołom, po prostu aktywnym spacerowiczom za przyjemnie spędzenie popołudnia z biblioteką.

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011