LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Po raz szósty zorganizowano w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach „Noc
w Bibliotece” dla najmłodszych, która odbyła się w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Nocne zajęcia rozpoczęły się w piątek 9 maja o godzinie 19.00 i trwały do godziny 8.00 rano w sobotę.

Pierwszą atrakcją nocki były odwiedziny posterunku Policji w Brusach, gdzie dzieci miały okazję zwiedzić pomieszczenia posterunku, zapoznać się z pracą funkcjonariuszy policji oraz wysłuchać bajki przeczytanej przez policjanta. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały od funkcjonariuszy słodki poczęstunek.

 


Po powrocie z wyprawy, uczestnicy zjedli kolację w CKiB, a następnie udali się do pracowni plastycznej, by tam wykonać piękne broszki w kształcie kwiatków. Praca została wykonana techniką filcowania na mokro przy użyciu wełny czesankowej, mydła i wody. Wykonanie broszki kosztowało wiele pracy, a efekt przyniósł dużo radości i satysfakcji.


W ramach relaksu i odpoczynku dzieci zapoznały się z przygodami bohaterów z książek. Po krótkim odpoczynku odbyły się gry i zabawy sportowe. Po zawodach na uczestników czekała słodka niespodzianka - pyszne gofry. Zajęcia nocne dobiegały końca przy słuchaniu bajki. Około godziny czwartej dzieci zmorzył sen. Po nocnych harcach i zabawach ciężko było wstać by zdążyć na przybycie stęsknionych rodziców. Nieco zaspane ale niezmiernie szczęśliwe dzieci wraz z rodzicami wróciły do domu.


Organizatorzy dziękują Szkole Podstawowej w Brusach za wypożyczenie materaców oraz sprzętu do gier i zabaw sportowych oraz Gminie Brusy za pomoc w organizacji nocki.

Więcej na Facebooku Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach!

 

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011