LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

I miejsce po raz trzeci.

W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne nasza młodzież brała udział w konkursie poezji śpiewanej Kwietniowe Spotkania z Poezją w LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach. Zespół Staccato występował na scenie chojnickiego LO już po raz czwarty i trzeci raz z kolei uplasował się na I miejscu!W tym roku młodzież wystąpiła z piosenką „Kantyczką z lotu ptaka” z repertuaru Jacka Kaczmarskiego oraz z samodzielnie zaaranżowanym utworem „*** [Choćbym najbardziej był samotny]” z tomiku poetyckiego „Śladami Jana Pawła II” autorstwa Jana Sabiniarza. Zupełnym zbiegiem okoliczności był fakt, ze zespół Staccato, szukając wiersza do samodzielnej aranżacji, wybrał liryk Jana Sabiniarza, i że ten właśnie poeta w  tym roku był gościem specjalnym Kwietniowych Spotkań z Poezją. Wykonanie tego utworu przed autorem było dla młodzieży zarówno ogromnym wyzwaniem, jak i wyróżnieniem. Zespół śpiewał do nieocenionego fortepianowego akompaniamentu Arkadiusza Peplińskiego.

Poza zespołem w konkursie uczestniczyli też soliści. Gracjana Matyszewska zajęła I miejsce (ex aequo z Afrodytą Bochenek), a Karol Jankowski wyśpiewał miejsce II (ex aequo z Szymonem Borzychem).

Gracjana Matyszewska

Karol Jankowski

W tym roku na Kwietniowych debiutował również Młodzieżowy Zespół Muzyczny z CKiB. Młodsi wypadli bardzo dobrze, jednak konkurencja była na tyle duża, że nie udało im się (jeszcze) wskoczyć na podium.

Skład zespołów. Staccato: Ewelina Górska, Gracjana Matuszewska, Martyna Pałuczak, Marta Stoltmann, Karol Jankowski, Arkadiusz Pepliński.

 

Młodzieżowy Zespół Muzyczny: Patrycja Gromowska, Justyna Jażdżewska, Martyna Jażdżewska, Ewa Nowicka, Monika Wardyn, Monika Zblewska, Bartosz Jakubowski (gitara, inst.. perkusyjne).

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011