LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Dnia 13 kwietnia 2014r. po raz kolejny Teatr Obrzędu Ludowego „Zaboracy” wystawił sztukę Anny Łajming pt. Gdzie jest Balbina. Tym razem sztukę zagrano w Konarzynach podczas Kiermaszu Wielkanocnego. Sztuka Anny Łajming w wykonaniu „Zaboraków” była wystawiana w wielu miejscowościach na Kaszubach, m. in. w Wejherowie, Bytowie i in. 

Teatr Obrzędu Ludowego „Zaboracy” wystawiając sztukę „Gdzie jest Balbina?” w plenerze na Placu Przykościelnym w sąsiedniej gminie po raz kolejny wykorzystał okazję do promocji naszej Małej Zaborskiej Ojczyzny. Dzięki występom Teatr upowszechnia wiedzę o języku i tradycji Zaborów. W pięknej scenerii izby regionalnej w Konarzynach, Teatr spotkał się z życzliwością, radością odbioru i zrozumieniem mowy kaszubskiej przybyłych osób. Wyjątkowo spektakl odbył się w dwóch sceneriach, przed izbą regionalną i w jej wnętrzu.  Sztuka rozbawiła publiczność, a aktorzy otrzymali gromkie brawa.  

Dziękujemy Pani Marlenie Bakhaus – Dyrektorce Gminnego Ośrodka Kultury w Konarzynach za zaproszenie i gościnę. Dziękujemy zarówno aktorom, ale przede wszystkim widzom za wspólne przeżycie sztuki Anny Łajming.


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011