LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Od stycznia w Centrum Kultury i Biblioteki i w Chacie Kaszubskiej odbywają się warsztaty dla młodzieży w ramach programu Równać Szanse. Młodzież spotyka się raz w tygodniu by zdobywać nowe umiejętności w zakresie pracy w grupie, scenopisarstwa, dziennikarstwa czy operatorstwa.

Od pierwszego spotkania organizacyjnego rozwiązujemy zadania i nabywamy nowe umiejętności. Zaczęło się od opisania siebie w trzech słowach i wyjaśnienia sobie i innym dlaczego uczęszczamy na te warsztaty. 

Na kolejnym spotkaniu jedno z zadań dotyczyło tego, że koordynator dał nam pudełko, w którym była „niespodzianka”. Naszym zadaniem było użycie odpowiednich argumentów, aby zdobyć tą niespodziankę. Niespodzianką było ciastko. Po długiej konwersacji zdobyła to ciastko Alina. Jej argumentem było to, że jeżeli dostanie to ciastko to przynajmniej na dwa dni postawi to w miejscu publicznym. Tak się stało. Położyła je w szkole a dokładnie w sali od języka polskiego.

Na jednym ze spotkań w Chacie Kaszubskiej mieliśmy zajęcia operatorskie. Pan Stanisław Młyński pokazywał nam jak obsługiwać się kamerą oraz jak odpowiednio ją ustawić. 

Otrzymujemy różne zadania i uczymy się pracy w zespołach. Są zadania które rozwiązujemy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/293693924117419/ Na przykład w naszej grupie na Facebooku mieliśmy ułożyć wiersz. Literki są rozpoczęciem danego wyrazu. Jeżeli jedna osoba użyje jakiegoś wyrazu to w danym miejscu nie można użyć tego samego!

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011