LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Jest taki dzień w roku, który warto spędzić w Bibliotece lub z Biblioteką. To Dzień z Andersenem – międzynarodowa akcja promująca czytanie!

Dzień z Andersenem to spotkania dzieci z baśniami Hansa Christiana Andersena. Impreza odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena. Jej głównym celem jest propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzenie w najmłodszych potrzeb czytelniczych oraz popularyzacja idei głośnego czytania. Pomysł na całonocną biblioteczną imprezę narodził się w Czechach w 2000 roku. Obecnie biorą w niej udział biblioteki niemal z całej Europy m.in. Polski, Słowacji, Moraw, Węgier oraz Austrii. Bruska Biblioteka włączyła się do międzynarodowej akcji po raz pierwszy.

W środę 2 kwietnia br. w filiach bibliotecznych w Męcikale i Małych Chełmach zorganizowane zostaną zajęcia dla dzieci propagujące głośne czytanie. Natomiast dzieciom przedszkolnym w Brusach specjalny gość – Brusek będzie czytał baśnie Hansa Christiana Andersena.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011