LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

AKADEMIA JĘZYKA  ANGIELSKIEGO
dla Dziecka
Każdego

 

 Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach zorganizowała bezpłatne zajęcia języka angielskiego dla dzieci klas 0-3 z terenu miasta i gminy Brusy pn. „Akademia Języka Angielskiego dla Dziecka Każdego”.            Zajęcia prowadzi pani Martyna Kinka – studentka Filologii angielskiej w Pomorskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdyni. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Na spotkaniu organizacyjnym w dniu 6 maja utworzono dwie dwunastoosobowe grupy.  Polegają one na zapoznaniu się z podstawowymi słówkami i zasadami języka angielskiego i oparte są na zabawie, grach ruchowych  oraz śpiewaniu piosenek.

 


 

 

 

 

PODSUMOWANIE KURSU "AKADEMIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECKA KAŻDEGO"

 

16 czerwca 2011r. o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brusach odbyło się podsumowanie kursu pn. „Akademia Języka Angielskiego dla Dziecka Każdego”.

Zajęcia zorganizowane były dla dzieci klas 0-III Szkół Podstawowych i trwały od maja 2010r. do czerwca br.

W dniu 6.05.2010r. na spotkaniu organizacyjnym utworzono dwie dwunastoosobowe grupy, które spotykały się co dwa tygodnie i łącznie przeprowadzono 25 spotkań. Kurs  ukierunkowany był na rozszerzenie wiedzy szkolnej oraz wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim a prowadziła go p. Martyna Kinka- studentka Filologii angielskiej .

Zajęcia głównie polegały na zapoznaniu się z nowym słownictwem, nauce piosenek czy oglądaniu bajek w języku angielskim oraz wykonywaniu różnorodnych ćwiczeń, skupione były na grach i zabawach aby zachęcić dzieci do wspólnej nauki. Na zajęciach poruszana była różnorodna tematyka na przykład: ubrania, pory roku, Halloween, Boże Narodzenie, Walentynki, dni tygodnia i wiele innych, które wzbudzały duże zainteresowanie ze strony dzieci. Dzieci sumiennie uczestniczyły w zajęciach i z wielkim zaangażowaniem poznawały nowe słownictwo i zwroty.

Na zakończenie całego kursu uczestnicy wystąpili w przedstawieniu zorganizowanym z okazji Dnia Matki i Ojca. Na tę uroczystość przybyli rodzice wszystkich uczestników i o godzinie 17.00 wszystkie dzieci z wielkim przejęciem przedstawiły swoje role, które wywołały ogromne zaskoczenie i wzruszenie na twarzach rodziców.

Po przedstawieniu wszystkie dzieci otrzymały certyfikaty za uczestnictwo w kursie oraz drobny upominek w postaci książeczki polsko-angielskiej aby dalej pogłębiać swoją wiedzę.

Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem i kawą.

 

 

 

 POZNAJEMY DNI TYGODNIA

31 marca 2011r. odbyła się już 18 lekcja języka angielskiego dla dzieci w ramach kursu „Akademia Języka Angielskiego dla Dziecka Każdego”.

Tego dnia dzieci zapoznały się z nową piosenką pt. „If you’re happy…”, która bardzo im się spodobała, gdyż dzieci oprócz śpiewania musiały również wykonywać różne czynności o których mówi piosenka.

Poza tym mali uczestnicy poznali dni tygodnia, które najpierw zapisali do swoich zeszytów a następnie przy pomocy „baloników” utrwaliły sobie ich nazwy i wymowę.

Następnie dzieci wykonały krótkie zadanie aby poćwiczyć pisownię dni tygodnia oraz odpowiedziały na pytanie: „Który dzień tygodnia lubią najbardziej”.

Dzieciom bardzo spodobały się zajęcia, przede wszystkim zabawa z balonami, która również pomogła im w zapamiętaniu nazw dni tygodnia.

 

 

 

 POWTÓRZENIE MATERIAŁU-KONKURS

   03 stycznia 2011r. zajęcia odbyły się w formie powtórzenia materiału-konkursu, który wzbudził dużo emocji i zaangażowania ze strony dzieci. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy i kolejno losowały różne kategorie zawierające słownictwo , które dotychczas poznali, były to między innymi: kolory, części ciała, ubrania czy też pory roku. Musieli wykazać się różnymi  umiejętnościami ale przede wszystkim znajomością języka. Ta rywalizacja bardzo spodobała się dzieciom. Przy pomocy różnych technik dzieci przypomniały i utrwaliły sobie poznane wcześniej słownictwo.

 

 

 

 HALLOWEEN W BIBLIOTECE

 28 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brusach odbyła się 11 lekcja języka angielskiego dla dzieci. Ze względu na zbliżające się Święto Wszystkich Zmarłych zajęcia dotyczyły Halloween, czyli zwyczaju najhuczniej obchodzonego w Stanach Zjednoczonych.

                Pomimo tego, że Święto Halloween nie jest jeszcze tak bardzo znane w Polsce dzieci wiedziały bardzo dużo na ten temat i podzieliły się z innymi swoją wiedzą. Na zajęciach dzieci zrobiły maski, które wywołały dużo uśmiechu na ich twarzach.

                Ogromną atrakcją była dla nich dynia czyli tzw. „pumpkin” z wyciętą, śmieszną twarzą. Zajęcia przerodziły się w prawdziwe Halloween dopiero po zgaszeniu wszystkich świateł i zapaleniu świeczek. Dzieci szybko wczuły się w swoją rolę i zaczęły straszyć siebie nawzajem. Następnie przy świeczkach i „świecącej” dyni omówiono zwyczaj „Trick or Treat” czyli cukierek albo psikus w krótkiej zabawie. 

       

 

 

 PIERWSZE ZAJĘCIA...


13 maja odbyły się pierwsze zajęcia, na których dzieci zapoznały się ze sobą używając prostych zwrotów w języku angielskim. Spisały również kontrakt jak należy zachowywać się na zajęciach oraz w jaki sposób witać oraz żegnać się po angielsku.

Celem zajęć jest rozbudzenie kultury czytelniczej, dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w zabawach ruchowych, plastycznych, literackich i baśniowych podróżach z bohaterami książek. Wszystko przeplatane będzie śpiewaniem piosenek i nauką podstaw języka angielskiego.

  

 

 

 

 

                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011